Nem újdonság a Honvédnál az, hogy az első fordulókban beragad a csapat a kezdésnél, aztán magára talál. A szezon előtt érdeklődő tekintettel figyeltem a csapat átigazolási politikáját és a felkészülési mérkőzéseket is beleértve. A bajnokság kezdete előtt én azt vártam a csapattól, hogy kiegyensúlyozott teljesítmény mellett a tabella elején az 5-6. helyen foglal majd helyet a válogatott szünetig. A kispest az elvárásomat teljesmértékben teljesítette, bár az első 3 meccs nem úgy alakult, ahogyan terveztük. A DVSC elleni mérkőzés azért fáj, mert bár 1-0-ra vezettünk, de a végén egy megalázó 1-4-es vereségbe szaladtunk bele. Az MTK meccsen mi voltunk a jobbak, de nem jött ki a lépés ezért azt a meccset is elveszítettük. Úgy gondolom, hogy az Újpest meccs hozta el az áttörést, ahol a második játékrészben az ellenfél fölé nőtünk, de azt elkell ismerni, hogy az UTE az első félidőben jobb volt, ezért az x a reális eredmény. Számomra a Paks megverése egy üde színfoltja eddig a szezonnak. Lukic első igazán jó meccse volt az, és úgy nyertünk 3-1-re, hogy Nono buta piroslapja is belefért, ezzel a győzelemmel Horváth Feri fellélegezhetett. A nyár utolsó meccsén Zalaegerszegre utaztunk, ahol sikerült kifognunk szerencsére egy borzasztóan gyenge ellenfelet, de azt megjegyzem, hogy a szurkolós mind két részről fantasztikus volt.

Egy kis esélylatolgatás: A válogatott szünet után a Ferencváros jön hozzánk, ami egy nagyon nehéz meccs lesz, ahol nem mi vagyunk a favoritok. Sorsoltak a MOL Magyar Kupában és a Nyíregyháza lesz az ellenfél. Egyértelműen a továbbjutás a cél, aztán megyünk Gyirmótra ami megint nem lesz egy könnyű meccs, mert Csertői csapata masszívan védekezik és nekünk kell dominálni. Nyögvenyelősen, de nyernünk kell a Gyirmót ellen. Végül a jelenleg a bajnokságot vezető Kisvárdát fogadjuk. Ha reálisan gondolkodunk akkor egy továbbjutás és 6 pont az amit a csapattól elvárhatunk.

Van véleménye a cikkről, vagy a témáról?