Most, amikor ezeket a bevezető sorokat írom, még nem tudom, hogy mi lesz az eredménye a vizsgálódásaimnak, csak azt tudom, hogy két szempontot fogok vizsgálni a kiesés ellen küzdő csapatok esetében; a jelenlegi tabella alapján milyen erősségűek az ellenfelek (ellenfelek helyezésének átlaga), illetve azt, hogy a következő meccsek ellenfelein, az eddigi két kanyarban hány pontot csináltak a csapatok. Nézzük!
Kezdem ott, hogy bár a kiinduló állapotok nagyban nem különböznek, de a végén minden egyes pont, vagy éppen gól döntő lehet, így elsőként a jelenlegi helyezéseket érdemes sorra venni:
Igen, most éppen az a helyzet, hogy a Kas esne ki, ha most érne véget a bajnokság, de – szerencsére – most abban a helyzetben vagyunk, minden jel arra mutat, hogy a pályán fog eldőlni a bajnoki végeredmény. Ezt persze még nem tudjuk, hogy ki nevet a végén - bár itt a bennmaradók sem biztos, hogy örömkönnyeket hullatnak majd… Nézzük meg tehát, hogy a következőellenfelek - a jelenlegi tabella alapján – milyen átlagos helyezést mutatnak:
Azt látjuk, hogy a legkedvezőbb sorsolása a Lokinak van, hiszen a következő ellenfelek helyezésének átlaga majdnem 7 (!!!9, míg a legrosszabb sorsolást kapott Újpestnek majdnem egy egész helyezéssel nehezebb dolga lesz… Ez bizony nem jó hír a Megyeri úton, bár azt azért hozzá kell tenni, hogy a Paks helyzete sem sokkal jobb. De ez önmagában még nem jelent sokat, ha nem vetjük össze azzal, hogy a következő csapatok elleni korábbi két fordulóban mennyi pontot sikerült bezsebelniük a csapatoknak, hiszen van, akinek egy-egy jobb helyezésű csapat ellen is jobban megy, míg az elvileg gyengébb ellen meg esetleg rendre elbuknak. Vagy van kémia, vagy éppen, hogy nincs… Nézzük!
Azzal együtt, hogy a Paks és az Újpest játszik a legerősebb ellenfelekkel, mégis ez a két csapat áll jobban! Ez meglepő, mert azt jelenti, hogy ők bizony nem a mostani saját helyükön lévőkkel meccselnek jobban, hanem inkább azokkal, akik kicsit feljebb vannak a tabellán. Érdekes, mintha a két csapat a jobbak ellen inkább képes felszívni magát. De mi van az egymás ellen játszott meccsekkel? Nézzük!
Ez nem annyira egyszerű eset, mert itt csakis azok az egymás elleni meccsek érdekesek, amelyeknek a harmadik felvonása még hátra van, vagyis a hátra lévő hét fordulóban még játszik egymás ellen két, általam kiesőjelöltnek titulált csapat. A ZTE a Pakssal és az Újpesttel találkozik, ahogy a Debrecen is, így – értelemszerűen a Paks és az Újpest a ZTE és a Debrecen ellen lép pályára. Mint látjuk, itt is kissé kettészakad a „mezőny”, és a Paks, valamint az Újpest gyengébb teljesítményt hozott. Ezt már az előző tábla is sejttette, de ha a sorsolás másképp alakul, akkor ez utóbbi tábla bizony teljesen más sorrendet is mutathatna.
Ezt azért raktam ki, mert bizony a Kaposvár elleni meccsek azok olyan kötelező jellegű győzelemmé nőtték i magukat, ami mellett nem lehet elmenni szó nélkül… Szerintem a somogyi brigád ellen nyugodtan be lehet húzni előre a három pontokat – azoknak, akik játszanak velük! a Loki és az Újpest játszik még a Kaposvárral, a másik két csapat nem. Nézzük meg végül, hogy mi lett mindennek a vége:
A számok úgy jöttek ki, hogy a helyezéseket összeadtam (az utolsó „vesenyszámban” a két első 1,5-1,5, a két utolsó pedig 3,5-3,5 helyezést kapott), ez adta a végeredményt.
Ez pedig nem mutat mást, mint amit a mostani tabella is; a kieső a Paks és az Újpest kettős alkotta duóból fog kikerülni! Persze ez mind csak játék a számokkal, a valódi játék a pályán zajlik, és – mint tudjuk! – minden lehet, és annak ellenkezője is! Izgalmas végjáték elé nézünk!